Jsme SůVA – Spolek umělců vrchlabské alternativy: nezisková organizace zřízená s cílem provozování umělecké činnosti ve městě Vrchlabí a jeho okolí.

 

Činnost SůVY zaštiťuje tvorbu nezávislých kulturních subjektů CÉMUR ŠÁMUR (hudební skupina) PSYCHO ROMANTIX (hudební produkce) KRYCHLIČKY (divadelní soubor) a KAKOCUCO (sochařské sympozium).

 
USILUJEME o prohloubení tradice tvorby jednotlivých subjektů a vzájemnou spolupráci při realizaci nových projektů, s cílem DOPLNIT a OBOHATIT stávající kulturní scénu Vrchlabska.
 

Cílem SůVY je iniciace a realizace tvůrčích aktivit se zaměřením na produkci hudební, divadelní, literární a výtvarnou.

 
PROJEKTY SůVA: Naším předmětem zájmu je zejména činnost PRAKTICKÁ (organizace kulturních akcí, projektů, festivalů...) a VZDĚLÁVACÍ (pořádání workshopů, seminářů, prezentací...)

 

logo

„… SůVA se probouzí“

CÉMURŠÁMUR

Elektrifikovaný strunně-žesťový soubor písní a tanců z Krkonoš

PSYCHO ROMANTIX

Hudební produkce 

KAKOCUCO

Open Air Art festival

Sochařské sympozium

KRYCHLIČKY

Divadelní seskupení

2017

- premiéra inscenace T.N.Z.: Zabijáci - na motivy legendárního filmového "kulťáku" z devadesátých let (Tarantino-Stone) Takoví normální zabijáci. 

 

2016

- V roce 2016 se kapela věnuje projektu ARBOKULTURA iniciovaným arboristou a textařem Jarkem Kolaříkem. Výstupem je minialbum Arbokultura a sedmipalec Arbosingl, výtvarna se ujala tentokrát Zuzka Cermanová. 

 

6 / 2016 - Poslední ročník v Kufru

10 / 2016 - Nyní už ve spojení se SůVOU slavíme 10 let a stálo to za to!

Open Air Art festival KAKOCUCO (IX. ročník sochařského sympozia), 13. - 25. června, areál Zámecké kaple Černínů-Morzinů, Vrchlabí.

- Jaro 2016 - performance k oslavě narozenin

- V létě soubor posiluje o mužskou část, zkracuje název na "Krychličky" a začíná zkoušet celovečerní inscenaci  T.N.Z.: Zabijáci (na motivy filmu Natural born killers). Premiéra proběhne na Apríla 2017 v Music baru Bowl ve Vrchlabí

2015

- Nové designy vyšly ze spolupráce s Woodym (Vojtěch Troják)

- Jsme v televizi v pořadu Drive na TV Óčko

Po dohodě se zástupci Českobratrské církve evangelické je festivalu opět zpřístupněn areál Zámecké kaple Černínů-Morzinů, termín konání akce se však musí přesunout z dosavadního srpna na druhou půlku června.

- Představení Pán hor II (scénář: Libor Dušek) na vernisáži Open Air Art festivalu Kakocuco. 

- v srpnu 2008 probíhá ojedinělá "svatební" performance

2014

- Na podzim 2014 vychází čtvrté LP/CD „Rodinka“, výtvarno a grafiku zajišťuje Honza Černoš, kmotry jsou tentokrát vrchlabský Martin Tůma a Karel Babuljak.

7. ročník Psycho Therapy

V areálu Zámecké kaple Černínů-Morzinů vzniká v rámci prázdninové sezóny letní kino Tripsi, sochařské sympozium je proto opět donuceno k návratu do prostor zahrady KD Střelnice. Zde je na základě požadavků vedení KD Střelnice vytvořena socha pro cílové umístění před budovou Střelnice a několik dalších objektů, které i nadále zůstávají umístěny v „zahradní galerii“ areálu KD.

Premiéra "potravinové" komedie Pán hor (scénář: Zuzana Cejnarová) na vernisáži Open Air Art festivalu KAKOCUCO. 

2013

6. Therapie opět v Kufru

Návrat do areálu Zámecké kaple Černínů-Morzinů. V rámci 7. ročníku je vytvořeno pět soch s tématikou „vodní svět“ pro dětské hřiště občanského sdružení TAMAR ve Vrchlabí.

2012

 

- Slavíme malé, 5. výročí

Open Air Art festival KAKOCUCO v prostorách zahrady KD Střelnice.

2011

 

2 / 2011 - Warm up schow na Bowlu

6/ 2011 - Zatraceně dobrá Therapie

– Areál Zámecké kaple Černínů-Morzinů je vyžit jako technické zázemí stavby KCEV „Krtek“, sochařské sympozium se proto opět, tentokrát na dva roky, „stěhuje“ do prostor zahrady KD Střelnice.

2010

- Na podzim 2010 vychází třetí dlouhohrající deska „…Japabyne!“, tentokrát i na vinylu, kmotry jsou Mirek Wanek z UJD a Petr Váša, výtvarno pochází, stejně jako na předchozí desce, z dílny Honzy Salveta, vzniká úzká spolupráce se studiem Faust Records, kde jsou nahrávány i další počiny.

- 3. ročník Therapy, přijíždí Koffin Kats z USA. Celá tahle akce měla zajímavý příběh... A vše dopadlo dobře. 

– Sdružení KAKOCUCO získává ve spolupráci s KD Střelnicí dotaci z Evropské unie na podporu příhraniční spolupráce, díky které může být práce deseti sochařů zaplacena. Sympozium se koná za účasti umělců z polského města Kowary. Deset zmíněných děl je umístěno ve veřejném prostranství města Vrchlabí (v zámeckém parku, na pěší zóně u „zámečku“, na zahradě ZUŠ, na kruhovém objezdu, aj.)

2009

5 / 2009 - 2. ročník Psycho Therapy, co nám zase zle podrtil kapsu, ale stálo to za to!

12 / 2009 - Silvestr v Kufru a první vinylová show

– Festival setrvává v prostorách Zámecké kaple Černínů-Morzinů. Na podzim roku 2009 proběhne vernisáž v areálu Augustiniánského kláštera ve Vrchlabí, kde jsou vytvořená díla umístěna.

2008

- Na jaře 2008 vychází druhé album „Žabokrk“ s řadou hostí (Dagmar Andrtová-Voňková, Oskar Tӧrӧk…), kmotrem je Stanislav Diviš z kapely Krásné Nové stroje

- V létě 2008 do kapely přichází trumpetista Honza Vlačiha

- Následuje přibližně tří-čtyřleté období častého koncertování, největšího rozpuku kapely, kdy se na festivalech a akcích potkávají s takřka všemi interprety tuzemské alternativní scény

1 / 2008 - Tentokrát s velkou tombolou od Skin´n´Bones

5 / 2008 - Zlomová akce, 1. Psycho Therapy fest. Stvořili jsme legendu a tenkrát nás to stálo balík. 

7 / 2008 - Tohle se povedlo - povedená show Travise O’neilla, kde hrál na kytaru Johny Quality, který doprovázel třeba Fat Boy Slima.

11 / 2008 - Když ska, tak pořádný The Chancers, Skapollo, a k tomu trochu Trash’n’rollu - takhle jsme to tenkrát viděli my

12 / 2008 - Parádní Silvestr a zrození Legend

-  Po dohodě se Správou KRNAP se festival „stěhuje“ do areálu Zámecké kaple Černínů-Morzinů ve Vrchlabí. Druhý ročník se odehrává tři týdny, což se však vzápětí ukazuje jako příliš náročné (sochaři si zpravidla k účasti na sympoziu berou dovolenu v práci), proto je do příštích ročníků opět stanoven termín čtrnácti dní.

2007

- Zásadní počin pod hlavičkou Psycho Romantix: V tomto období jsme spojili síly s klukama z místního kultovního Sk8 shopu Skin’n’Bones, který měl pod Palcem „Kazan“ Martin Jirka a Adam Jánošík (díky kluci, bylo to skvělý období) Grafiky se tenkrát ujal Brohe a vznikla z toho spolupráce na pár dalších let.

– 1. ročník sochařského sympozia Open Air Art festival KAKOCUCO.

Otevřené sdružení KAKOCUCO, které volně navázalo na aktivity (happeningy, vernisáže, výstavy) umělecké skupiny Kiničtí realisté, založili v roce 2007 dva spolužáci z Hořické sochařské školy, Vendula Šafaříková a Matěj Skavroň.

První ročník se uskutečnil v prostorách KD Střelnice ve Vrchlabí a setkal se s kladnou odezvou veřejnosti, což byl impuls pro zakladatele k rozhodnutí pokračovat v činnosti a uspořádat i další ročníky.

2006

- Na jaře 2006 vychází první oficiální album „Samorost“ nahrané v pětičlenné sestavě s několika hosty, výtvarno a grafiku zajišťuje Petr Kutáček, též autor prvních oficiálních a velmi originálních webových stránek kapely, produkce se ujímá Aleš, čemuž se ve studiu věnuje doposud. Album křtí Jakub Vejnar a Lumír

- V průběhu roku se přidávají pozounistka Zuzana Patráková (od léta 2015 Cejnarová), tenorsaxofonistka a flétnistka Markéta Holasová (od léta 2016 Jacob-Holasová), trumpetista Tomáš Petrák (v kapele působí do jara 2007) a barytonsaxofonistka a klarinetistka Pavlína Václavů (později Svobodová)

- Jedna akce z období Comixu, která začala udávat směr, jakým půjdeme dál

2005

2004

- Jaro 2004 odchází z kapely Alan (krátce na to, v červnu 2004 odchází navždy…:( , kterého nahrazuje Aleš Vejnar

2003

- Srpen 2003 kapela nahrává dnes již legendární osmipísňové demo, v tomto období probíhá "zdivadelnění" skladeb, na kterém se podíleli či stále podílejí kamarádi Lín, Radímek a básník Luboš „Lumír“ Majzlík

2002

2001

2000

- Přelom roku 1999/2000 se přidává altsaxofonistka Jana Tůmová, v kapele působí do jara 2001

- Koncem roku 2000 se přidává altsaxofonista Milan Lukeš-Milda

1999

- Počátek listopadu 1999 v klubu EXYL položeny základy kapely (Alan Vejr, Libor Dušek-Borek a Petr Cejnar-Cejnoch)

-  17. listopadu 1999 první zkouška (Alan-kytara, Ondřej-zpěv, Borek-baskytara, Cejnoch-bicí)

-  Koncem listopadu 1999 se přidává zpěvačka Lenka Růžičková (později Skavroňová, v kapele působí do podzimu 2001), koncem roku první veřejná produkce v sokolovně ve Valteřicích