CÉMURŠÁMUR

Elektrifikovaný strunně-žesťový soubor písní a tanců z Krkonoš

 


Kapela se nadále hudebně soustředí výhradně na zcela původní, tedy autorskou tvorbu. Posluchači nastavuje zadumanou tvář i známý rozverně rozšklebený ksicht. Prapodivnou muziku dokreslují jednak žertovné říkačky lidových autorů z Vrchlabí či legendárního T. R. Fielda, ale i poesie předních českých básníků (Reynek, Halas). Soubor nabízí obecenstvu všech věkových kategorií barevné decibely, ve kterých pozorný a bystrý posluchač vystopuje prvky maloměstského swingu, (nejen) krkonošského folklóru, ale i deathmetalu s lidskou tváří…Neoddělitelný od složky hudební a textové je též hluboký zážitek vizuální. Mnozí členové jsou též výtečnými tanečníky. Vše je prezentováno s patřičným nadhledem a (sebe)ironickým humorem, kapele toliko vlastním, který ale zároveň poskytuje dostatečný prostor pro zamyšlení.

Vrchlabský minibigband CÉMURŠÁMUR ve své tvorbě zbavuje tzv. "alternativní" hudbu přílišné vážnosti. Pro finální výraz souboru je důležitý (sebe)ironický humor, který se projevuje jak v textech, tak v hudebních aranžích.

 


"Nesnažíme se lidem sdělovat nějaká moudra, prostě se jen bavíme a potěší nás, když se naši posluchači pobaví taky. Občas i tuze rádi okolí mírně postrašíme".

 


Během pravidelné aktivní koncertní činnosti (od roku 2000 doposud okolo 500 koncertů) CÉMURÁCI řádí převážně ve východních Čechách, ale čím dál častěji zahlcují svými barevnými decibely i posluchače v  rámci celých Čech a Moravy i Slovenska a Polska.

 


Aktuální sestava:

Ondřej: zpěv

Milda: altsax

Borek: baskytara

Cejnoch: bicí

Aleš: kytary, klávesové nástroje

Markéta: tenorsax, příčná flétna

Zuzka: pozoun

Pája: baryton sax, klarinet

Honza: trumpeta