KRYCHLIČKY

Divadelní seskupení

 

REPERTOÁR: 

  • T.N.Z.: Zabijáci / FOTO

Na motivy filmu Natural born killers (1994).

 

Micky a Mallory se potkali, Micky a Mallory se milují, Micky a Mallory se vášnivě milují, velkolepě milují, milují se až za hranice světa…

Micky a Mallory jsou populární osobnosti, celebrity, stars, idoly, modly…

Micky a Mallory jsou takoví normální zabijáci…

Vždyť i masový vrah se přeci může stát superstar…

 

Zběsile krvavá satira/tragikomedie/komedie/parodie o jedné lásce, několika málo (?!) mrtvolách, mediální masírce, společnosti, pár psychopatech a ekologii.

 

AUTORSKÝ SCÉNÁŘ a REŽIE: Zuzana CEJNAROVÁ

HRAJÍ: Role Mickyho a Mallory ztvární Radim a Vendula ŠAFAŘÍKOVI. V dalších rolích se představí Lenka SKAVROŇOVÁ, Vlasta STŘÍBRNÁ, Martin ZELINKA, Petr FRANZ

 

PROJEKCE: Petr MAREK

SVĚTLA: Jan VLAČIHA

TECHNICKÝ SUPPORT: Petr CEJNAR

 

PREMIÉRA: 1. 4. 2017, Music bar Bowl (zakončení festivalu „SůVA se probouzí“)

  • PÁN HOR

Unikátní prototyp potravinového divadla, ve kterém si na zbrklého a neohrabaného Bernarda došlápne všemi mastmi mazaná bohyně Hera. Ještě že se vše odehrává v Krkonoších, a je tak nablízku pomocná ruka samotného nejvyššího – slovutného dvanáctistupňového Pána hor.

Scénář a režie: Zuzana Cejnarová

Hrají: Lenka SKAVROŇOVÁ, Vendula ŠAFAŘÍKOVÁ, Vlasta STŘÍBRNÁ, Radim ŠAFAŘÍK, Martin ZELINKA

 

  • BRAMBOROVÉ DIVADLO SEŇORA POTATÝNA

 

HISTORIE SOUBORU

Soubor Krychličky (původně Venušiny Krychličky, kterémuž ještě předcházely legendární Venušiny Kuličky) vznikl před osmnácti lety na Čarodějnice. Naše první společná iniciativa (myšleno v současném uskupení, tedy od mého příchodu v roce 2013 a ustanovení názvu Venušiny Krychličky) byla ryze sezónní – v letech 2014 a 2015 jsme se projevovaly pouze v letních měsících, a to především v souvislosti s vernisáží sochařského sympozia Open Air Art festivalu Kakocuco a úspěšnou „ságou“ Pán hor (unikátní komedie typu „potravinového divadla“). Na svém vrubu však máme i tvorbu neotřelých performancí – např. na svatbě (2015) a oslavě narozenin (2016). Tato představení Venušiných Krychliček se vyznačovala naprostou jedinečností: texty (či spíše scénáře) vznikaly několik málo dní před samotnou produkcí, zkouška byla zpravidla jedna, a to nejlépe v den konání akce a žádné z těchto vystoupení se už nikdy neopakovalo, přestože všechna sklidila, díky své autenticitě, mimořádný úspěch.

 

V roce 2016 se na IX. ročníku Open Air Art festivalu Kakocuco žádné vystoupení neodehrálo, v létě tohoto roku však došlo k rozšíření souboru o mužskou část, a to s cílem zcela konkrétním a do této doby nevídaným – nastudovat „opravdovou“ celovečerní divadelní inscenaci. Název souboru se zkracuje na „Krychličky“ a volba námětu padá na filmový „kulťák“ z devadesátých let, Natural born killers, za jehož natočením stojí např. Quentin Tarantino (scénář) a Oliver Stone (režie). V létě 2016 tedy začínáme pravidelně zkoušet inscenaci T.N.Z.: Zabijáci.